O firmie

O firmie

O FIRMIE

 chemitex - zakłady mechaniczne

 

Produkujemy zawory kulowe i specjalistyczną armaturę przemysłową, przeznaczoną dla branż, w których instalacje pracują w ekstremalnie trudnych warunkach – wytrzymałą, niezawodną i bezpieczną w użytkowaniu

W produkcji wysokospecjalistycznej armatury Chemitex jest uznanym w branży liderem. Dzięki temu, że dysponuje wiedzą, technologiami i zespołem o najwyższych możliwych kwalifikacjach, innowacyjnością produktów i jakością oferowanych rozwiązań nie ustępuje żadnej firmie w branży.


Swoje możliwości techniczne i kompetencje rozwijamy od 40 lat, kiedy rozpoczęliśmy produkcję części do maszyn i armatury przemysłowej. Początkowo, były to tylko produkty dla branży włókienniczej. Z czasem, naszą specjalnością stała się armatura o charakterze niszowym i specjalistycznym, która wytrzymuje wieloletnią ekspozycję na ekstremalne temperatury i ciśnienia oraz żrące środki chemiczne. Od wielu dekad firma Chemitex jest wiodącym dostawcą takich produktów w Polsce i autorem najbardziej innowacyjnych rozwiązań.

Wszystkie produkty są wykonywane metodą obróbki skrawaniem, co eliminuje problemy mikropęknięć odlewanych korpusów używanych przez większość producentów armatury. Dodatkowo możemy w sposób elastyczny dopasować się do potrzeb klienta, co do długości zabudowy oraz wykonania materiałowego. Pozwala to praktycznie na zastosowanie naszych produktów we wszystkich instalacjach przemysłowych. Większość naszych zaworów w odróżnieniu od konkurencji jest pełno przelotowych (FULL BORE), co poprawia wydajność instalacji, ogranicza kawitację oraz znacznie wydłuża zywotność zaworu.


Od początku kluczem do najwyższej jakości naszych produktów była bezpośrednia współpraca z klientem. Nasi inżynierowie, ściśle uczestniczą w projekcie już od fazy koncepcji, poprzez fazę projektowania proponując rozwiązania dokładnie dopasowane do potrzeb i wymagań danej instalacji chemicznej czy paliwowej, stawali się autorami przełomowych w kwestii zastosowanych materiałów czy pokryć rozwiązań. Raz po raz, proponowali najbardziej godne zaufania i najwyższej jakości zawory w branży.

W rezultacie nasze zawory kulowe i armatura specjalnego przeznaczenia niezawodnie działają w najbardziej ekstremalnych warunkach, pozwalając firmom na zapewnienie ciągłości i wydajności procesu produkcji  i bezpieczeństwa obsługi.
Chcesz wiedzieć, jak zapewnić instalacjom ciągłość pracy i bezpieczeństwo?

Poznaj nasze produkty